Casa / Single IGBTs / DGTD120T25S1PT
minImg
DGTD120T25S1PT
Diodes Incorporated
Prodotto No:
DGTD120T25S1PT
Pacchetto:
TO-247
Descrizione:
IGBT 1200V-X TO247 TUBE 0.45K
In magazzino : 450
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 23Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Switching Energy 1.44mJ (on), 550µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 73ns/269ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 100 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 204 nC
Power - Max 348 W