Thermo Heating Elements
Prodotto No:
DK0405PD PTC
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
4.0 x 5.0 in. Polymer Thick Film
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
4
$65.5025
$262.01
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Temperature Rating | 149°F (65°C) |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Termination | Wire Leads |
| Material | Polyester |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Resistance | 500 Ohms |
| Series | 115v |
| Length - Lead Wire | 12.000" (304.80mm) |
| Type | Printed |
| Length | 5.000" (127.00mm) |
| Voltage | 115V |
| Mfr | Thermo Heating Elements |
| Material - Insulation | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Width | 4.000" (101.60mm) |