Thermo Heating Elements
Prodotto No:
DK0406PA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
4.0 x 6.0 in. Polymer Thick Film
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
4
$60.7525
$243.01
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Shape | Rectangular |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Watt Density @ 12V | 500 mW/in² |
| Voltage | - |
| Mfr | Thermo Heating Elements |
| Features | - |
| Width | 6.000" (152.40mm) |
| Diameter | - |
| Temperature Rating | 239°F (115°C) |
| Color | Black |
| Approval Agency | - |
| Termination | Wire Leads |
| Material | Polyester |
| Thickness | - |
| Resistance | 12 Ohms |
| Series | 12v |
| Length - Lead Wire | 12.000" (304.80mm) |
| Power (Watts) | 12 W |
| Type | Flexible Heater, Printed |
| Length | 4.000" (101.60mm) |
| Material - Insulation | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Base Product Number | DK0406 |