Thermo Heating Elements
Prodotto No:
DK0808SA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
8.0 x 8.0 in. Silicone Rubber He
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
4
$175.7025
$702.81
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Temperature Rating | 428°F (220°C) |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Termination | Wire Leads |
| Material | Silicone Rubber |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Resistance | 4.55 Ohms |
| Series | 24v |
| Length - Lead Wire | 12.000" (304.80mm) |
| Power (Watts) | 31.6 W |
| Type | Wound |
| Length | 8.000" (203.20mm) |
| Voltage | 24V |
| Mfr | Thermo Heating Elements |
| Material - Insulation | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Width | 8.000" (203.20mm) |