Casa / Single Diodes / DNA30EM2200PZ-TRL
minImg
DNA30EM2200PZ-TRL
IXYS
Prodotto No:
DNA30EM2200PZ-TRL
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
TO-263AA
Descrizione:
DIODE GEN PURP 2.2KV 30A TO263AA
Guida per l'utente
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 7pF @ 700V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 2200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.26 V @ 30 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 2200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A