TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
DR-25-TW-3/4-0
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HEATSHRINK TWIN WALL 3/4" BK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Inner Diameter - Recovered | 0.375" (9.53mm) |
| Shrink Temperature | 125°C |
| Operating Temperature | -75°C ~ 150°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Recovered Wall Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Material | Elastomer, Irradiated |
| Product Status | Active |
| Series | Thermofit DR-25-TW |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Type | Tubing, Flexible |
| Length | - |
| Shelf Life Start | - |
| Inner Diameter - Supplied | 0.748" (19.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Features | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Heat Resistant, Fluid Resistant, Flame Retardant, Fuel Resistant, Oil Resistant |
| Shelf Life | - |
| Package | Spool |
| Base Product Number | DR-25 |