TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
DRB240-24-3-A1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$239.096
$239.096
10
$233.34945
$2333.4945
25
$212.65826
$5316.4565
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| DC Voltage - Input (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 10A |
| AC Voltage - Input | 350 ~ 575 VAC (3 Phase) |
| DC Voltage - Input (Min) | - |
| Efficiency | 93.1% |
| Mfr | TDK-Lambda Americas Inc |
| Features | Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Input Type | AC |
| Applications | ITE (Commercial), Laboratory |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 3.51 kV |
| Minimum Load Required | No |
| Approval Agency | CE |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Size / Dimension | 5.44" L x 5.08" W x 2.17" H (138.2mm x 129.0mm x 55.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | DRB (120-240W) |
| Power (Watts) | 240W |
| Standard Number | 61010-1;60950-1;62368-1 |
| Package | Box |