Texas Instruments
Prodotto No:
DRV10974PWPR
Produttore:
Pacchetto:
16-HTSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MTR DRV MULTI 4.4-18V 16HSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.09
$2.09
10
$1.87435
$18.7435
25
$1.76852
$44.213
100
$1.506795
$150.6795
250
$1.414816
$353.704
500
$1.237964
$618.982
1000
$1.025744
$1025.744
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Voltage - Load | 0V ~ 18V |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 4.4V ~ 18V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Base Product Number | DRV10974 |