Texas Instruments
Prodotto No:
DRV5053CAQLPGM
Produttore:
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR HALL EFFECT ANALOG TO92-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.7201
$7.201
25
$0.5757
$14.3925
100
$0.527725
$52.7725
500
$0.443764
$221.882
1000
$0.395789
$395.789
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 3.6mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 2.3mA |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 38V |
| Bandwidth | 20kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Sensing Range | ±35mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |
| Base Product Number | DRV5053 |