Texas Instruments
Prodotto No:
DRV5053OAQDBZRQ1
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR HALL ANALOG SOT23-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.1495
$1.1495
10
$0.86355
$8.6355
25
$0.69084
$17.271
100
$0.63327
$63.327
500
$0.532532
$266.266
1000
$0.474952
$474.952
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 3.6mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Current - Output (Max) | 2.3mA |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 38V |
| Bandwidth | 20kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Sensing Range | ±73mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |
| Base Product Number | DRV5053 |