Texas Instruments
Prodotto No:
DRV5053VAELPGMQ1
Produttore:
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR HALL EFFECT ANALOG TO92-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 3.6mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 2.3mA |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 38V |
| Bandwidth | 20kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Sensing Range | ±9mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |
| Base Product Number | DRV5053 |