Texas Instruments
Prodotto No:
DRV5055A2QLPG
Produttore:
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR HALL EFFECT ANALOG
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.7955
$1.7955
10
$1.3832
$13.832
25
$1.15292
$28.823
50
$1.12727
$56.3635
100
$1.024765
$102.4765
500
$0.896648
$448.324
1000
$0.794181
$794.181
5000
$0.742938
$3714.69
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 1mA |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.63V, 4.5V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 20kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Bulk |
| Sensing Range | ±42mT, ±44mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |
| Base Product Number | DRV5055 |