Texas Instruments
Prodotto No:
DRV5056A4ELPGMQ1
Produttore:
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HALL EFFECT SENSOR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.4795
$2.4795
10
$2.0216
$20.216
25
$1.64008
$41.002
50
$1.5257
$76.285
100
$1.44932
$144.932
500
$1.220484
$610.242
1000
$1.144199
$1144.199
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 1mA |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 20kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Sensing Range | 158mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |
| Base Product Number | DRV5056 |