Texas Instruments
Prodotto No:
DRV8212PDSGR
Produttore:
Pacchetto:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Descrizione:
12-V, 3-A H-BRIDGE MOTOR DRIVER,
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.5985
$5.985
25
$0.56202
$14.0505
100
$0.45866
$45.866
250
$0.426056
$106.514
500
$0.362596
$181.298
1000
$0.290073
$290.073
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Camera |
| Current - Output | 4A |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Load | 0V ~ 11V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Technology | NMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | On/Off, PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8212 |