Texas Instruments
Prodotto No:
DRV8805PWP
Produttore:
Pacchetto:
16-HTSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MTR DRV UNIPLR 8.20V 16HTSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.9235
$3.9235
10
$3.5245
$35.245
25
$3.33222
$83.3055
100
$2.888
$288.8
250
$2.739876
$684.969
500
$2.458486
$1229.243
1000
$2.073413
$2073.413
2500
$1.969749
$4924.3725
5000
$1.895696
$9478.48
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Low Side (4) |
| Voltage - Load | 8.2V ~ 60V |
| Motor Type - Stepper | Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | 1, 1/2 |
| Voltage - Supply | 8.2V ~ 60V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Interface | Logic |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8805 |