Texas Instruments
Prodotto No:
DRV8850RGYT
Produttore:
Pacchetto:
24-VQFN (5.5x3.5)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MTR DRV UNIPOLAR 2-5.5V 24QFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.7765
$1.7765
10
$1.5922
$15.922
25
$1.50176
$37.544
100
$1.27946
$127.946
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | DC Motors, General Purpose, Solenoids |
| Current - Output | 8A |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Voltage - Load | 2V ~ 5.5V |
| Motor Type - Stepper | Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (5.5x3.5) |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Technology | NMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | Logic |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8850 |