Casa / Specialized / DS2401908000G
minImg
DS2401908000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
DS2401908000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLK MIDDLE 19POS 25.0MM GRY
Guida per l'utente
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Mfr Amphenol Anytek
Features Flange
Voltage - IEC 400 V
Wire Gauge or Range - mm² 0.08-1.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 19
Stripping Length 9mm
Termination Style Spring Cage
Mounting Type Direct Mount
Terminal - Width 25.0mm
Height (Max) 0.669" (17.00mm)
Current - IEC 18 A
Series DS
Type Middle
Length 4.335" (110.11mm)
Voltage - UL 300 V