Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
DS75LVU+
Produttore:
Pacchetto:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR DIGITAL -55C-125C 8UMAX
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.104
$4.104
10
$3.07515
$30.7515
25
$2.73372
$68.343
50
$2.59692
$129.846
100
$2.528615
$252.8615
500
$2.118576
$1059.288
1000
$1.98188
$1981.88
5000
$1.845204
$9226.02
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.7V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Package | Tube |
| Resolution | 11 b |
| Base Product Number | DS75 |