Casa / Diode Arrays / DSA30C150PC-TUB
minImg
DSA30C150PC-TUB
IXYS
Prodotto No:
DSA30C150PC-TUB
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
TO-263 (D2Pak)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
POWER DIODE DISCRETES-SCHOTTKY T
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 150 V
Series DSA30C150PC
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 890 mV @ 15 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C