Casa / Single Diodes / DZ950N44KS01HPSA1
minImg
DZ950N44KS01HPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
DZ950N44KS01HPSA1
Pacchetto:
BG-PB70-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE GEN PURP 4.4KV 950A PB70-1
Guida per l'utente
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package BG-PB70-1
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 mA @ 4400 V
Series -
Package / Case Module
Technology Standard
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 4400 V
Package Tray
Operating Temperature - Junction 160°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 950A