E32D400LPN212UA79U
Chemi-Con
Prodotto No:
E32D400LPN212UA79U
Descrizione:
CAP ALUM 2100UF 40V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.110" (79.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.1 mF