E32D630HLN823MDB7U
Chemi-Con
Prodotto No:
E32D630HLN823MDB7U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 29.93 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.2mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 33.5216 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 82000 µF