E36D200HPN582UA54U
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D200HPN582UA54U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 5800UF 20V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.126" (54.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5.8 mF