E36D350HPN743UEA5M
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D350HPN743UEA5M
Descrizione:
CAP ALUM 74000UF 35V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 74000 µF