E36D501HPN222ME92M
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D501HPN222ME92M
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.49 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 175mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.686 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF