E36D630HLN153MC54U
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D630HLN153MC54U
Descrizione:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.126" (54.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.21 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 8.694 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 mF