E36D630HPN184MEE3U
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D630HPN184MEE3U
Descrizione:
CAP ALUM 180000UF 20% 63V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21.42 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 29.988 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180000 µF