E36D750LPN142UA54N
Chemi-Con
Prodotto No:
E36D750LPN142UA54N
Descrizione:
CAP ALUM 1400UF 75V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1400 µF