E36L451HLS222ME92U
Chemi-Con
Prodotto No:
E36L451HLS222ME92U
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 61mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U36L
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 13.5 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 mF