E37X451CPN332ME92U
Chemi-Con
Prodotto No:
E37X451CPN332ME92U
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 14.946 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF