E80D630VNN332AQ50U
Chemi-Con
Prodotto No:
E80D630VNN332AQ50U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 63V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 80D
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF