E91F3J1VNT821MU50U
Chemi-Con
Prodotto No:
E91F3J1VNT821MU50U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 385 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 118mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U91F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 5.005 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF