E92X401VNT222MUA5U
Chemi-Con
Prodotto No:
E92X401VNT222MUA5U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.232" (107.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92X
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 14.872 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 mF