TechNexion
Prodotto No:
EDM2CFIMX6U10R1GBNI4GL2C
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SBC 1.0GHZ 2 CORE 1GB/1GB RAM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Expansion Site/Bus | PCIe |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A9, i.MX6DualLite |
| Speed | 1.0GHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 60°C |
| Video Outputs | - |
| Watchdog Timer | - |
| USB | USB 2.0, USB OTG 2.0 |
| Size / Dimension | 3.230" x 2.360" (82.04mm x 59.94mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Digital I/O Lines | - |
| RAM Capacity/Installed | 1GB/1GB |
| Form Factor | EDM Compact |
| Series | EDM2 |
| Power (Watts) | - |
| Analog Input:Output | - |
| Cooling Type | - |
| Storage Interface | SATA2, SDIO/MMC |
| Ethernet | - |
| Mfr | TechNexion |
| Package | Box |
| Number of Cores | 2 |
| Base Product Number | EDM2CFIMX6 |