EFL-250ELL680MH05G
Chemi-Con
Prodotto No:
EFL-250ELL680MH05G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 44 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 110 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 1.5 Ohms