EFL-6R3ELL820ME07D
Chemi-Con
Prodotto No:
EFL-6R3ELL820ME07D
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 70 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 82 µF
Package Bulk
Impedance 2.5 Ohms