EGPA101ELL271MM20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGPA101ELL271MM20S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 845 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 91mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GPA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.69 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF