EGPD250ELL103MM35H
Chemi-Con
Prodotto No:
EGPD250ELL103MM35H
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.338 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GPD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.28 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF