EGPD250ELL682MU40H
Chemi-Con
Prodotto No:
EGPD250ELL682MU40H
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.304 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GPD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.24 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6800 µF