EGPD800ELL102MU40H
Chemi-Con
Prodotto No:
EGPD800ELL102MU40H
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 80V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.958 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GPD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.93 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF