EGQB250ELL272ML25H
Chemi-Con
Prodotto No:
EGQB250ELL272ML25H
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.42 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GQB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.56 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF