EGXE401ELL4R7MJ20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXE401ELL4R7MJ20S
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 53 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series GXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 95.4 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF