EGXE500ELL4R7MH12D
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXE500ELL4R7MH12D
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series GXE
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF