EGXF101ELL271MU25S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF101ELL271MU25S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 100V RAD TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.025 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 64mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GXF
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF