EGXF101ELL621ML40S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF101ELL621ML40S
Descrizione:
CAP ALUM 620UF 20% 100V RAD TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.992 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 100kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 620 µF