EGXF250ELL512ML30S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF250ELL512ML30S
Descrizione:
CAP ALUM 5100UF 20% 25V RAD TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.332 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GXF
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5100 µF