EGXF350ELL242MK35S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF350ELL242MK35S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 2400UF 20% 35V RAD TH
In magazzino : 26998
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.34 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GXF
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2400 µF