EGXF351ELL430ML20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF351ELL430ML20S
Descrizione:
CAP ALUM 43UF 20% 350V RADIAL TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 339.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 43 µF