EGXF351ELL470MK30S
Chemi-Con
Prodotto No:
EGXF351ELL470MK30S
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 423.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF