EKHJ451VSN411MR54M
Chemi-Con
Prodotto No:
EKHJ451VSN411MR54M
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 410UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.224" (56.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.96 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KHJ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.3216 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 410 µF